Želite biti vedno na tekočem? Izberi Dolenjskainfo kot prednostni vir na Googlu.

Kritike dežujejo na novomeško poslovalnico Harvey Norman. Pojasnili so nam, kaj vse je šlo narobe

| v Lokalno

Uporabniki so delili svoje izkušnje s poslovalnico Harvey Norman v Novem mestu.

Novomeški Harvey Norman se je znašel pod valom kritik. Ena od strank je na svojem Facebook profilu delila izkušnjo s poslovalnico na Ljubljanski cesti, v komentarjih pa so tudi drugi delili svoje slabe izkušnje s podjetjem.

»Greš v trgovino Harvey Norman Slovenija v Novem mestu. Plačaš aro, potem pa celotni znesek, ki pa ni mali. Izdelek se čaka več tednov. Dogovoriš se za dostavo (ki jo tudi dodatno plačaš!). Po telefonu vse divno in krasno,« je zapisal uporabnik.

»Zaradi dostave vzameš dopust in potem čakaš in čakaš in čakaš, da ti dostavijo naročeno. Dogovoriš se za dostavo do 13h, naredijo zaznamek v računalniku. Do 17. ure ne dostavijo ... iz njihove strani nobenega obvestila, nobenega klica,« je dodal.

Večkrat naj bi jih poklical in v odgovor prejel: »Bomo poklicali nazaj, takoj ko kaj izvemo«. Uporabnik je zapisal, da klica ne vrnejo, vsakič pa se je oglasila druga oseba, zaradi česar se je postopek ponovil in trajal dlje, kot bi moral.

»Na koncu pokličeš in zagroziš z odvetnikom in tržnim inšpektoratom: v sekundi dobiš odgovor - prišlo je do »tehničnih težav in dostave danes ne bo!««

»Cel dan te pustijo čakati , dostavo enostransko odpovejo in te nobeden o tem ne obvesti! Na vprašanje kdaj bo ponovna dostava - ne znajo povedati!«

Harvey Norman je obtožil neprofesionalnosti, nekorektnosti, ignorantstva, zavajanja in nepoštenosti: »Kakšno je to spoštovanje do kupcev?«

Zgodba se tu ni končala, dodaja uporabnik: »Naknadno izvem, da so se že zjutraj odločili, da dostave ne bo, ker v tovornem vozilu ni prostora! In kljub temu me niso o tem na nobeden način obvestili. Torej lahko sklepam, da so me kasneje namerno zavajali, ko so mi po telefonu govorili, da ne vejo zakaj se gre in me bodo poklicali, ko izvejo?«

»Žal je takih primerov kar nekaj,« je zapisala ena od uporabnic.

Druga uporabnica je dodala: »Nič novega! Oni pač tako delajo in jim dol visi za stranke! Meni so prodali raztrgano in umazano s šmerom vzmetnico, pri osebnem prevzemu je šef skladišča skrival raztrgano stran polivinila, da nisem videla!«

Harvey Norman se opravičuje in obžaluje nastalo situacijo

Pri podjetju Harvey Norman so nam zagotovili, da so seznanjeni z objavo, ki kroži na družbenih omrežjih.

Pojasnili so nam, da naj bi »v konkretnem primeru prišlo do zapleta pri organizaciji dostave in, kar je najpomembneje, do pomanjkljivega obveščanja kupca z naše strani, kar nikakor ni sprejemljivo in za kar se iskreno opravičujemo.«

»Zavedamo se, da je kupec zaradi dostave prilagodil svoje obveznosti in je bilo pomanjkanje informacij z naše strani še toliko bolj neprijetno. Takšna izkušnja ne odraža standardov storitve, ki jih želimo zagotavljati našim kupcem,« so še dodali.

Dostava naročenega izdelka je bila po njihovih besedah »v vmesnem času ponovno organizirana in danes zjutraj tudi izvršena.«

V Harvey Norman so primer interno obravnavali in sprejeli dodatne ukrepe za izboljšanje interne komunikacije ter pravočasnega obveščanja strank ob morebitnih spremembah pri dostavah.
 
»V podjetju Harvey Norman obžalujemo nastalo situacijo in se kupcu še enkrat opravičujemo za nevšečnosti,« so se še enkrat opravičili.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura