Želite biti vedno na tekočem? Izberi Dolenjskainfo kot prednostni vir na Googlu.

Pozor, na širšem območju Dolenjske že uvedli prepoved uporabe pitne vode

| v okolje

Na Dolenjskem že pomanjkanje vode.

Na širšem območju Dolenjske je uveden ukrep racionalne rabe pitne vode.

Ukrep velja za širše območje novomeške komunale

Komunala Novo mesto je ukrep uvedla zaradi pomanjkanja vode.

Velja na območju občin Novo mesto, Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Dolenjske Toplice, Žužemberk, Straža in Šmarješke Toplice.

Kje vse velja prepoved?

Ukrep je sprejet z namenom zagotavljanja nemotene oskrbe s pitno vodo v obdobju povečane porabe in zmanjšane razpoložljivosti vodnih virov.

Do preklica je prepovedana uporaba pitne vode za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov.

Komunala Novo mesto je ta hip edina na Dolenjskem, ki je uvedla tak ukrep. 

Najbližje ji je Komunala Trebnje, ki je uporabnike pozvala k sporočanju v primeru, da bi potrebovali vodo za bazene.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura