Agencija za okolje pa je za del Slovenije zaradi vse hujše vročine izdala rdeče opozorilo.
Danes popoldne bo sončno s kopasto oblačnostjo, ki je bo manj proti vzhodu. Predvsem v zahodni polovici države bo nastalo še nekaj neviht in kakšna ploha, napovedujejo vremenoslovci agencije za okolje. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 32, na Goriškem in v Vipavski dolini okoli 34 stopinj Celzija.
Jutri bo pretežno jasno, v notranjosti bo pihal veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah in na planotah Notranjske okoli 15, najvišje dnevne od 30 do 35 stopinj Celzija.
Proti koncu tedna se bo toplotna obremenitev po nižinah samo še stopnjevala. Največja bo na Primorskem in v večjih mestih.
Zaradi vročine za dele države razglasili rdeče opozorilo
Agencija Republike Slovenije za okolje je zaradi vse izrazitejše vročine za soboto za jugozahodni del države izdala rdeče vremensko opozorilo. V nedeljo se bo najvišja stopnja opozorila razširila tudi na osrednjo Slovenijo.
V preostalih delih države medtem velja oranžno opozorilo zaradi velike toplotne obremenitve.
Vremenoslovci prebivalcem priporočajo, da se v najbolj vročem delu dneva zadržujejo v senci oziroma v ohlajenih prostorih ter se izogibajo večjim fizičnim naporom. Svetujejo tudi uživanje lahke hrane in zadostnih količin tekočine.
Ob tem opozarjajo, da je smiselno bivalne prostore zračiti predvsem ponoči in v zgodnjih jutranjih urah. Pred začetkom vožnje pa je treba dobro prezračiti tudi vozila, ki so bila dlje časa parkirana na soncu.