Želite biti vedno na tekočem? Izberi Dolenjskainfo kot prednostni vir na Googlu.

Festival cvička je bil vendarle uspeh? Zavod Novo mesto zadovoljen, čeprav napoveduje spremembe

| v Lokalno

V Zavodu Novo mesto so zadovoljni z izvedbo 5. Festivala cvička.

Potem, ko je nezadovoljstvo nad letošnjo izvedbo Festivala cvička izrazil predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske, Miran Jurak, imajo drugačno mnenje pri Zavodu Novo mesto.

Zavod Novo mesto in Zveza društev vinogradnikov Dolenjske nimata istega mnenja

»Z izvedbo letošnjega Festivala cvička vsebinsko-ciljno nismo zadovoljni,« nam je povedal Miran Jurak in dodal, da se uvedba vstopnine ni izkazala za dobro odločitev, odziv maloštevilčnih obiskovalcev pa ni bil dober. 

»V glavnem pa se mora Festival cvička v prihodnje prenoviti, imeti bolj pravo vinogradniško-vinarsko vsebino,« je še dodal.

Kaj pa pravijo pri Zavodu Novo mesto?

»V Zavodu Novo mesto smo z izvedbo 5. Festivala cvička zadovoljni. Prireditev, ki smo jo izpeljali skladno z zastavljenim načrtom, je prejela veliko pozitivnega odziva od obiskovalcev,« so nam pojasnili. 

Festival cvička je letos obiskalo približno 2.500 obiskovalcev v dveh dneh

V dveh dneh je po njihovih besedah prireditev obiskalo približno 2.500 udeležencev, »kar je primerljivo s preteklimi leti, kljub uvedbi vstopnine, ki je bila vpeljana predvsem zaradi zagotavljanja večje varnosti obiskovalcev

»Ocenjujemo pa, da je še veliko prostora za izboljšave, zato bomo Festival cvička smiselno vsebinsko in konceptualno preoblikovali v sodelovanju z najpomembnejšimi nosilci vsebine, predvsem z Zvezo društev vinogradnikov Dolenjske,« pa so pojasnili v zaključku.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura